XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 WRZEŚNIA 2020 r.

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (piątek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Odpust w Sanktuarium maryjnym w Skrzatuszu.

Główne uroczystości odpustowe zostały przeniesione na 19 (sobota) i 20 (niedziela) września.

Z racji pandemii zapraszamy w tym roku do indywidualnego pielgrzymowania.

Taca w przyszłą niedzielę, zostanie przeznaczona na potrzeby sanktuarium w Skrzatuszu.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

W sobotę (18 września), do kościoła parafialnego w Lipiu na godz. 11.00 zapraszamy młodzież klas: 7, 8 i 1 szkół ponadgimnazjalnych oraz starszych (kandydatów do bierzmowania) na spotkanie organizacyjne (dla młodszych)i przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu.

Przygotowanie kościołów i kaplic:

Rzecino: Teresa POŹDZIK, Grzegorz KOZIOŁ;

Lipie: Ryszard DEREŃ, Lucyna JOŃCA;

Jezierzyce: Dorota CHRZANOWSKA, Józef DOMAGALSKI;

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy: dobrego, błogosławionego, zdrowego tygodnia.

Pamiętajmy o obostrzeniach, które nas obowiązują (maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny).

Odpowiedzialnie i rozważnie zachowujmy się w przestrzeniach publicznych, bowiem jednym z wymiarów przykazania miłości jest odpowiedzialność i troska o drugiego człowieka i o siebie.

TELEFON