II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019 r.

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Rozpoczynamy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi dla nas ks. dr Remigiusz SZAUER – diecezjalny duszpasterz akademicki i duszpasterz nauczycieli. Plan spotkań w gablotach i na stronach internetowych parafii.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej do puszek zbieramy ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 15.00 w Rzecinie, 17.00 w Nielepie, 17.30 w Lipiu oraz Gorzkich żali w niedzielę przed każdą Mszą Świętą. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

W poniedziałek imieniny Biskupa Edwarda Dajczaka – otoczmy dostojnego Solenizanta naszą pamięcią modlitewną.

We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
Msze Święte będą sprawowane w porządku „Rekolekcyjnym”.

Taca remontowo-gospodarcza wyniosła 1640,00 zł.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary i wszelkie dobro i pomoc.

Przypominamy mieszkańcom sołectwa Lipie, że w dniu 22 marca 2019 r (piątek), o godz. 18.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, odbędzie się spotkanie wyborcze na nowego sołtysa.
Zapraszamy i zachęcamy do wypełnienia obywatelskiego obowiązku.

Przygotowanie kościoła i kaplic
Lipie: Jan KOWALCZYK, Kazimierz ŁUCZAK;
Jezierzyce: Maria CZARNOTA, Maria MAJEWSKA;
Rzecino: Andrzej WOJAS, Julian KRAMEK;

Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź III
Maciej PYDA, kawaler, zam. Nielep;
Agata DZIUGIEŁ, panna, zam. Dzwonowo, par. Chociwel;

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Wojciecha SOWIŃSKIEGO z DPS w Modrzewcu i +Kazimierę MALUK z Paszęcina. Wieczny odpoczynek…

TELEFON