3. Niedziela Zwykła
22 stycznia 2023 r.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących.

Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

Powracamy do stałego planu naszych spotkań – Eucharystii – we wtorki: Nielep, środy – Rzecino, czwartek i piątek – Lipie. Rozpoczynamy o godz. 17.00. Przed każdą Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła;
- w środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary – zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan;
- czwartek, 26 stycznia – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; biskupi męczennicy;
- sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła.

Za nami ogólne spotkania – kolędowe. Przypominamy że jest możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana do swojego domu i prośba o indywidualne błogosławieństwo. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych spotkaniach i tym których domy nawiedzałem.

W niedzielę 29 stycznia, WDŁB i parafia zaprasza na wspólne „Kolędowanie”. Rozpoczniemy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia a następnie zaprosimy na spotkanie przy wspólnym stole. Mile widziane słodkości własnoręcznie upieczone.

Przygotowanie kościołów:
Rzecino: Alina CZERWIENIEC, Teresa LECH;
Lipie: Zenon ZGRZEBLAK, Józefa FRASZKA, Ryszard NIEDBALSKI;

Intencje Mszalne: 22 – 29 stycznia

Niedziela – 22.01 – III Niedziela Zwykła

08.00 (Rzecino) +Marianna (11 r. śm.), Tadeusz WOJAS i ++rodziców z obojga stron;

10.00 (Lipie) +Józef SZEWCZYK (z okazji ziemskich urodzin) – intencja żony i dzieci;

10.00 (Lipie) +Kazimiera (2 r. śm.) MALUŚKA;

12.00 (Nielep) +Bronisław IŻYCKI (gr. 27);

12.00 (Nielep) Za ++rodziców: Honorata, Henryk KUPCZAK;

13.30 (Dąbrowa) W intencjach Pawła – o potrzebne łaski, dary i Boże Błogosławieństwo z okazji 33 rocznicy urodzin;

Poniedziałek – 23.01

(DPS) +Bronisław IŻYCKI (gr. 28)

Wtorek – 24.01

9.00 Za parafian;

17.00 (Nielep) +Bronisław IŻYCKI (gr. 29)

Środa – 25.01

9.00 +Bronisław IŻYCKI (gr. 30)

17.00 (Rzecino) Dziękczynna za opiekę Matki Bożej i Św. Józefa z okazji 23 r. urodzin Weroniki z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i łaski;

Czwartek – 26.01

17.00 Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i Boże Błogosławieństwo w rodzinie w 2022 r. z prośbą o dalszą Opatrzność;

Piątek  – 27.01;

17.00 Za parafian;

Sobota – 28.01

18.00 O łaskę zdrowia i szczęśliwy zabieg dla taty Władysława;

Niedziela – 29.01 – IV Niedziela Zwykła

08.00 (Rzecino) +Józef SZEWCZYK – intencja uczestników pogrzebu;

10.00 (Lipie) +Stanisław, Zofia, Maria, Mieczysław, Czesława, Stanisław OLEJNICCY;

12.00 (Nielep) +Bronisław IŻYCKI (gr. 27);

13.30 (Dąbrowa) +Krystyna, Mikołaj (21 r. śm.) TARECCY;

13.30 (Dąbrowa) Dziękczynna w 92 r. urodzin Katarzyny z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i łaski szczególnie zdrowie;

TELEFON