I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.

W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży.
W kościele parafialnym będą one celebrowane od wtorku do piątku o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana, oraz dzieci niech nie zapomną o serduszkach z wypisanymi dobrymi uczynkami i odpowiedzią na pytanie lub zadanie które będzie do wykonania. W kościołach filialnych: w Nielepie wyjątkowo w tym tygodniu w środę o 17.00, w Rzecinie we czwartek także o godz. 17.00. Zachęcamy by skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.
Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 30 listopada – Św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
- piątek, 3 grudnia – Św. Franciszek Ksawery, jezuita, patron misjonarzy;
- sobota, 4 grudnia – Św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, górników, hutników oraz osób bezrobotnych;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
• w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 16.00; od 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych (Jezierzyce, Lipie, Paszęcin);
• w piątek od 9.00 odwiedziny chorych (Rzecino, Świerznica) – ks. Jan, ks. Proboszcz (Kłodzino, Nielep, Dąbrowa, Modrzewiec); okazja do spowiedzi i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa od godz. 16.30;
• w sobotę od 15.30 kolejne spotkanie w domu sióstr dla członków wspólnot maryjnych, natomiast od 16.30 modlitwa różańcowa i Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi;

Kolejna niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu oraz Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościołów i kaplic zbiórka do puszek na ten cel.
Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencjach ŻR o godz. 10.00 w kościele parafialnym.

Przygotowanie kościołów i kaplic:
Jezierzyce: Edyta GRĄŻKA;
Rzecino: Andrzej STYCZEŃ, Janusz KAPCIAK;
Lipie: Zbigniew PIÓRKOWSKI, Marian BUDZISŁAWSKI;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

TELEFON